made by Studio Bakłażan
Copyright © Marcin Koszczyński 2020

Zostaw swojego maila!

Marcin Koszczyński, trener personalny, Ustroń

Bycie trenerem to wielkie szczęście i duża odpowiedzialność, dlatego tak ważnym dla mnie jest ciągły rozwój, poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności. Staram się kreatywnie podchodzić do treningu, ciągle się rozwijać i doskonalić. Zdrowy tryb życia to niekończąca się dziedzina wiedzy. Każdego dnia uczę się czegoś nowego i każdego dnia tę wiedzę przekazuję swoim podopiecznym. To mój cel i moja pasja.

Gdy miałem 7 lat ojciec zaprowadził mnie na zajęcia karate i w tym momencie zaczęła się moja przygoda ze sportami uderzanymi. Jako 18-latek pół zawodowo trenowałem MuayThai (boks tajski). Po kilkunastu latach zdobyłem uprawnienia instruktora Polskiego Związku Muaythai, międzynarodowe uprawnienia trenerskie federacji World Muaythai Council, oraz International Federation of Muaythai Amateur.

W międzyczasie biegałem długie dystanse, grałem w koszykówkę, reprezentowałem szkołę w zawodach lekkiej atletyki.

Równolegle pasjonowałem się sportami wytrzymałościowo-siłowymi takimi jak dwubój olimpijski, trójbój siłowy i trening funkcjonalny. Budowanie siły i wytrzymałości przy użyciu wolnych ciężarów to mój konik dlatego od kilku lat jestem instruktorem ketllebell Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness. Po kilku latach pracy grupowej z ludźmi opracowałem swój autorski system Kettebell Flow, który jest bardzo skuteczny w pracy nad optymalnym usprawnieniem ciała. Mam tutaj na myśli budowanie siły, wytrzymałości i pracy nad mobilnością, gibkością jednocześnie.

Od kilku lat praktykuję jogę i gimnastykę sportową, ponieważ wiem, jak ważny jest zakres ruchowy zarówno w sporcie, jak i w życiu codziennym.

Mam bardzo szerokie doświadczenie sportowe, wiem jak pracować z ciałem. Dzięki temu, że pasjonuję się wieloma dziedzinami ruchu, mogę je traktować jako narzędzia w efektywnej pracy z ludźmi. 

Gdybym miał całe swoje doświadczenie określić to dwoma słowami to nazwałbym się trenerem movementu.

Już blisko 10 lat pracuję z moimi podopiecznymi indywidualnie, przez 5 lat prowadziłem klub sportowy Wolf-Team w Ustroniu. Obecnie prowadzę zajęcia grupowe:
Movement Class (autorski system) w DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała dla zawodników MMA.
– Joga dla Seniorów w Uniwersytecie Trzeciego wieku w Skoczowie
– Power Joga – Sala Zabaw Rewelka

 

Ćwiczenia w domu po urazie więzadła kolanowego

Postanowiłem ze swojej kontuzji (Naderwanie LCL, częściowe uszkodzenie ACL z wysiękiem w jamie stawowej) zrobić serię filmów ukierunkowaną na: Uszkodzenie więzadła pobocznego strzałkowego LCL (Lateral Collateral Ligament). Rehabilitacja, ćwiczenia stawu kolanowego. Świadomy ruch z uwzględnieniem dolegliwości na tle urazu, uszkodzenia, naderwania […] pobocznego więzadła strzałkowego (LCL). Celem jest wzmocnienie mięśni i ścięgien aby metodycznie wrócić na silne nogi! Nie trać wiary ducha i weź się do mądrej pracy.

Read More

Kilka słów o zdrowym podejściu do ruchu

Natura wyposażyła nas we wspaniałe, silne wielofunkcyjne ciała, zaprogramowane na wysiłek fizyczny. Nowoczesna, wszechobecna technologia rozleniwiła nas i przyzwyczaiła do siedzącego trybu życia. Wszystko, czego potrzebujemy, możemy mieć bez większego wysiłku fizycznego, nie musimy zdobywać pożywienia, bronić się, ani uciekać. To powód większości przewlekłych schorzeń i chorób cywilizacyjnych. Pamiętajmy, to właśnie ruch wpływa na zmniejszenie procesów zapalnych, zwiększenie wrażliwości insulinowej i obniżenie poziomu cukru we krwi, powstawanie nowych połączeń synaptycznych w mózgu i wiele, wiele innych. Ruch to lek na całe zło! A na dodatek:

Read More

Strefa Relaksacji, lub gdy SOMA spotyka PSYCHE

Nie skłamałbym, gdybym powiedział, że większość bywalców fitness klubów potrzebuje nauki relaksacji, zamiast tzw. zajazdu na treningu. Jednak kto da sobie powiedzieć, że lepiej wyciszyć się w fotelu niż naparzać koślawe burpeesy. Współczesna kultura wymaga od nas perfekcyjnego ciała mimo wieku, mimo chorób, mimo płci. Wszyscy powinniśmy być niczym wyrzeźbieni dwudziestolatkowie, greccy bogowie odnoszący na każdym kroku sukces uwieczniony na Instagramowych profilu. Świat wymaga od nas w równym stopniu kaloryfera na brzuchu, co multitaskingu w głowie. W każdym momencie masz być perfekcyjny, profesjonalny i gotowy do udowodnienia swojej nieprzeciętności.

Read More

Joga dla seniorów w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

We wrześniu tego roku zgodziłem się, by eksperymentalnie „zobaczymy jak to będzie” przeprowadzić pilotażowe zajęcia jogi dla seniorów w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Mija kilka tygodni i mamy dwie pełne grupy seniorów, którzy pracują ze mną i z pełnym zaangażowaniem uczą się i ćwiczą samodzielnie w domu. Postępy widać na każdych zajęciach, z czego jestem niezwykle dumny. A oto kilka słów na temat tego, jak przygotować się do takiej pracy.

Read More

SPORT Joga – Warsztaty – Poziom 1

Pierwszy raz w Bielsku-Białej organizowany jest cykl warsztatów SPORT JOGA. Warsztaty odbędą się w klubie MMA Berserkers Team. Przeznaczone dla sportowców chcących uzupełnić rutynę treningową o praktyczne wykorzystanie systemu jogi oraz osób rozpoczynających swoją przygodę z ruchem.

Read More

Pokrzywy, Instagramy i inne cuda, wianki. Czyli refleksji trenera ciąg dalszy.

Nigdy żaden mój post nie wzbudził takiego zainteresowania, choć wiele z nich było milion razy bardziej praktyczne i pożyteczne w kontekście Waszego życia. Żadne ćwiczenie, które Wam proponowałem, nie odbiło się takim echem. Kto by pomyślał, że „zwykła” pokrzywa wzbudzi tak wielkie zainteresowanie? Długo się nad tym zastanawiałem i wiecie co?… wnioski nie są zbyt optymistyczne.

Read More

Refleksje nauczyciela ruchu (movement). Część 1

Prawidłowe wzorce ruchowe są niezbędne do tego, aby je przekraczać. Żeby przekraczać granicę, potrzebna jest granica. Bardzo często wyznaczenie tej granicy okazuje się być procesem czasochłonnym, mozolnym i wymagającym wiele ciężkiej pracy. Skoro dzisiaj (jeszcze) nie władasz podstawowymi umiejętnościami ruchowymi, to nie rzucaj się na głęboką wodę, bo zrobisz sobie krzywdę. Utoniesz i zjedzą Cię rekiny (kolejność dowolna).

Read More

Czym jest Movement?

Movement jest kombinacją kalisteniki, sztuk walki, parkour, podnoszenia ciężarów i tańca. Movementu jednak nie da się wpasować w żadną konkretną dyscyplinę, bowiem jego esencją jest ekspresja, doświadczenia i możliwości konkretnego człowieka. Movement może być wykorzystywany jako trening sam w sobie, ponieważ świetnie rozwija całe ciało i wszystkie jego możliwości, umiejętności. Myśląc o movemencie w kontekście sportów walki należy traktować go jako łącznik wszystkich elementów składowych treningów zawodnika MMA. Twórcą pojęcia Movement Culture jest Ido Portal

Read More

Ruch dla otyłych. Jak walczyć z nadwagą?

Przy okazji osób otyłych, które mają pewne ograniczenia związane z ruchem, trening powinien być tak dobrany, by nie stanowił dodatkowego stresora dla organizmu. Najważniejszą rzeczą, na jakiej powinniśmy się skupić, chcąc być zdrowym to działania systematyczne i długoterminowe. Zdecydowanie lepiej zadziała kilka spacerów w miesiącu niż jeden trening dosłownie masakrujący organizm. Ruch w wodzie i spacery na świeżym powietrzu stanowią najlepsze wyjście dla osób rozpoczynających walkę z nadwagą i otyłością. Obie aktywności charakteryzują się niskim ryzykiem wystąpienia kontuzji i wysoką efektywnością w pracy nad harmonijnym rozwojem całego ciała.

Read More

Formę buduje się przez całe życie,
na całe życie.

Forma na lato, sylwetka do bikini, cudowna dieta, jak wyglądać dobrze w Sylwestra, noworoczne odchudzanie. Jesteśmy zasypywani przez media podobnymi nagłówkami nakazującymi szybkie i gwałtowne zmiany. Nie jeden z nas zachęcony obietnicą natychmiastowego sukcesu, po latach siedzenia w fotelu z dnia na dzień zaczyna biegać, przechodzi na drakońską dietę i wydaje fortunę na suplementy. Niestety zapał szybko mija, a to, co pozostaje, to kontuzje, efekt jojo i pusty portfel.
O tym, jak będziesz się czuła (czuł) za 5, 10, 50 lat zależy od tego, jak traktujesz siebie teraz. Ty, to twoje ciało i Twój umysł. Jest cudownie, gdy jedno i drugie współgra w harmonii. Dlatego tak ważna jest zarówno higiena psychiczna, jak i zadbane ciało.
Zadbane to znaczy zdrowe, dobrze odżywione, zregenerowane ciało, któremu każdego dnia dostarczasz wszystkiego co najlepsze. Jeśli chcesz, żeby Twoje ciało służyło ci do późnych lat Twojego życia (tak, ty też kiedyś będziesz stary), to musisz dbać o nie teraz.
Każda Twoja decyzja (zjedzenie pączka z lukrem, czy źle wykonany martwy ciąg) będzie miała konsekwencje w przyszłości. Podejmuj decyzje mądrze. Gdy czegoś nie wiesz, pytaj.

Ruch to życie,
życie to ruch.

Natura wyposażyła nas we wspaniałe, silne wielofunkcyjne ciała, zaprogramowane na wysiłek fizyczny. Nowoczesna, wszechobecna technologia rozleniwiła nas i przyzwyczaiła do siedzącego trybu życia. Wszystko, czego potrzebujemy, możemy mieć bez większego wysiłku fizycznego, nie musimy zdobywać pożywienia, bronić się, ani uciekać. To powód większości przewlekłych schorzeń i chorób cywilizacyjnych. Pamiętajmy, to właśnie ruch wpływa na zmniejszenie procesów zapalnych, zwiększenie wrażliwości insulinowej i obniżenie poziomu cukru we krwi, powstawanie nowych połączeń synaptycznych w mózgu i wiele, wiele innych. Ruch to lek na całe zło! A na dodatek:

Ruch to również
lek na stres

A teraz wyobraź sobie. Leżysz na łące, nagle pojawia się niedźwiedź. Raczej nie chowasz emocji pod krawat i z poker face na twarzy wdajesz się w dyskusję o menu na ewentualną kolację, lecz co sił w nogach uciekasz, bijąc rekordy prędkości. Prawda? A wiesz dlaczego? Bo stres to naturalna i bardzo potrzebna reakcja organizmu. Problem pojawia się, gdy tym niedźwiedziem jest Twoja szefowa, sąsiad, mąż, kierowca na drodze. Niestety nie możesz aktywować dużych mięśni w swoim ciele, by pozbyć się zastrzyku adrenaliny i wszystkie emocje kłębią się w Tobie, wybuchając w najmniej odpowiednim momencie.
Pamiętaj, stres nie jest niezdrowy, to brak odreagowania jest na dłuższą metę śmiercionośny. Mam jednak świetną wiadomość. Ruch to najlepszy sposób na równowagę hormonalną w Twoim organizmie. Dzięki niemu ustabilizujesz poziom adrenaliny, a dopamina i endorfina na koniec treningu przyniosą ukojenie.

Masz rację, teraz to najlepszy czas

by zacząć wspaniałą przygodę z ruchem. Aktywność fizyczna nie jest zarezerwowana tylko dla młodych, silnych i zdrowych. Tutaj nie ma ani górnej, ani dolnej granicy wiekowej. Nie ma też żadnych przeciwwskazań. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z bólami kręgosłupa, starymi kontuzjami, stresem w pracy, otyłością, nadwagą, niedowagą, czy depresją, ruch jest dla Ciebie, a moją rolą jest dobrać go optymalnie do Twoich potrzeb. Nie odkładaj decyzji na później, bo później może nie nastąpić.

Personalne treningi sportowe

Każda forma ruchu jest dobra. W zależności od Twoich potrzeb, wybierzemy najlepszą.

Trening siłowy i wytrzymałościowy

Jedynym szybkim i bezwysiłkowym sposobem na utratę kilku kilogramów jest obcięcie sobie nogi. Jednak jeśli dla Ciebie nie jest najważniejsza cyfra na wadze, lecz transformacja ciała (redukcja tkanki tłuszczowej, poprawa jędrności i składu ciała) i utrzymanie sylwetki na dłużej niż jeden sezon to jest to trening idealny dla Ciebie. Nic lepiej nie spala tłuszczu niż mięśnie. Jeśli dodasz do tego wysoką intensywność treningu, to efekty zobaczysz szybciej, niż ci się wydaje. Dzięki ćwiczeniom siołowo-wytrzymałościowym utrzymasz przemianę materii na właściwym poziomie.

Trening mobility

Łupie w stawach? Odzywają się stare kontuzje? Potrzebujesz chwili rozruchu, zanim pozbierasz się z łóżka, a o wiązaniu sznurówek na stojąco możesz jedynie pomarzyć? Prawdopodobnie Twoje ciało straciło sprawność i nie służy ci tak, jak kiedyś. Trening mobility to połączenie gimnastyki, jogi i pilatesu. Celem jest usprawnienie ciała i zwiększenie zakresu ruchowego. Jest idealny dla osób w każdym wieku (również seniorów) chcących odbudować i usprawnić ścięgna i stawy, aktywować swoje ciało i zniwelować bóle kręgosłupa.

Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny to taki, w którym ćwiczenia mają bezpośrednie przełożenie na komfort i jakość Twojego życia każdego dnia, o każdej porze. Niestety nie osiągniesz tego celu, jeśli kupisz karnet na typową siłownię. Ponieważ głównym założeniem treningu sylwetkowego jest to, aby „ładnie” wyglądać, a nie uczyć poprawnych wzorców ruchowych spotykanych w codziennym życiu (podnoszenie dziecka z podłogi, ładowanie zakupów do bagażnika, odkurzanie mieszkania, kopanie ziemi w ogródku). Tak, więc jeśli twoim celem nie jest tylko zbudowanie sylwetki, lecz również bycie sprawnym i niedoświadczanie bólu podczas codziennych czynności, to polecam wybrać trening, dzięki któremu nauczysz się funkcjonalnego ruchu.

Trening sportów uderzanych

Chcę, żebyś wiedziała (wiedział), że kickboxing, boks, czy muaythai również można trenować rekreacyjnie. Taki trening to świetna broń na stres i problemy życia codziennego. Jednak jeśli na jakimś etapie zechcesz spróbować swoich sił na ringu, również możesz na mnie liczyć. Na trening możesz umówić się ze mną indywidualnie, możesz również zabrać kolegę, przyjaciela, sąsiada jako sparing partnera.

Trening specjalistyczny

A może jesteś piłkarzem, biegaczem górskim, narciarzem, kolarzem? Jeśli tak, to doskonale wiesz, jak istotną rolę w Twoim przygotowaniu motorycznym odgrywa trening uzupełniający i ukierunkowany. Jeśli chcesz mocniej kopać, wytrwalej biegać, skakać wyżej to oprócz techniki potrzebujesz wytrzymałości, koordynacji i zręczności całego Twojego ciała. Nie bądź dobry w tym co robisz, bądź najlepszy.

Trening na wolnych ciężarach

Wyobraź sobie trening, w którym liczy się dokładność, każdy centymetr, kąt nachylenia, pojedynczy oddech. Trening techniczny do którego będziesz chciała (chciał) wracać niezależnie od stopnia wtajemniczenia. Ciężary wcale nie są wolne, ciężary są ciężkie i również podlegają teorii grawitacji. Warto wiedzieć, jak radzić sobie z nimi w sposób bezpieczny, to znaczy poprawny technicznie. Podnoszenie ciężarów uczy precyzji, cierpliwości, skupienia i uważności, co jest idealnym mentalnym narzędziem do odnoszenia sukcesów również w życiu zawodowym. Główną bazą treningu są kattlebells, dwubój olimpijski i trójbój siłowy.

Współpraca ze zorganizowanymi grupami

Warsztaty dla dzieci, szkolenia dla zawodowych sportowców, treningi w ramach imprez integracyjnych mogą być świetną inwestycją na własny rozwój.

Treningi Specjalistyczne

Treningi specjalistyczne skierowane są dla sportowców różnych dyscyplin chcących uzupełnić swoją rutynę treningową o ukierunkowane ćwiczenia specjalistyczne mające na celu poprawę koordynacji, siły, wytrzymałości całego ciała.
Treningi specjalistyczne mogą być prowadzone jako regularny trening uzupełniający lub warsztaty podczas wyjazdów drużynowych, spotkań kadry, zgrupowań. Prowadzę również konsultacje trenerskie dla zawodowców oraz rozpisuję treningi do pracy we własnym zakresie.

Szkolenia dla Firm

Pracuję również dla firm i korporacji, gdzie organizuję szkolenia z zakresu poprawy komfortu pracy biurowej, a co z a tym idzie wydajności i efektywoności (odpowiednia technika siedzenia, ćwiczenia, które można wykonywać w pracy, sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem, uproczywym stresem).
Organizuję również sportowe warsztaty podczas imprez integracyjnych. Prowadzę treningi tak, aby zapewnić wysoki poziom wrażeń. Celem warsztatów jest zbudowanie współpracy i komunikacji w grupie, która przekłada się na pozytywne relacje między pracownikami.

Warsztaty Charytatywne

Doskonale wiem, że lekko nie jest i o marzenia trzeba walczyć, dlatego od kilku lat współpracuję z fundacjami, stowarzyszeniami i instytucjami miejskimi, dla których prowadzę warsztaty sportowe charytatywne dla różnych grup wiekowych.
Jeśli pracujesz z dziećmi, młodzieżą lub seniorami i szukasz dla nich ciekawych warsztatów, pomysłów na spędzenie czasu wolnego,  napisz. Z przyjemnością pomogę.
Dobra karma wraca, dbajmy więc o to, żeby ją regularnie rozdawać 🙂

Od czego zacząć?

Prawdopodobnie właśnie zastanawiasz się, czy to miejsce jest dla Ciebie? Być może to Twoje pierwsze spotkanie z ruchem i samo zdjęcie sztangi powoduje dreszcze na Twoich plecach i myśli typu „przecież ja nie chcę wyglądać jak Pudzian”.
Być może jest zupełnie inaczej, od wielu lat trenujesz profesjonalnie inne dyscypliny sportu i szukasz treningu uzupełniającego. Jest jeszcze inna opcja: chcesz po prostu spędzić miło czas, odstresować się, a przy okazji zrzucić kilka zbędnych kilogramów.
Nie mam pojęcia, jaki jest cel Twojej pierwszej wizyty: może chcesz schudnąć, może planujesz maraton, chcesz poprawić swój rekord w martwym ciągu, albo chcesz poprawić mobilność w stawach. Ba! Może nawet Ty tego nie wiesz!

Pierwsze spotkanie z trenerem personalnym.

Dlatego tak ważne jest pierwsze spotkanie, podczas którego porozmawiamy o oczekiwaniach i celach. Na spotkaniu ustalimy ilość treningów w tygodniu i miejsce. Najważniejszą kwestią będzie zdiagnozowanie problemów i zastanowienie się nad ukierunkowanymi rozwiązaniami. Umów się na konsultacje, doradzę ci najlepszą ścieżkę rozwoju.

Znajdziesz mnie też tu:

Cennik treningów personalnych

Trening indywidualny (60 min)

Plan treningowy dopasowany jest do Twoich potrzeb, celów i możliwości. Pracujemy indywidualnie (1+1). Miejsce i ilość treningów, cele treningowe wyznaczamy podczas pierwszego spotkania. 

  • pakiet 4 treningów – 680zł (4 x 170zł) – minimum 1 trening w tygodniu
  • pakiet 8 treningów – 1120zł (8 x 140zł) – minimum 2 treningi w tygodniu
  • stała współpraca (po minimum 3 miesiącach wspólnej pracy) 120zł trening

Płatność z góry za cały pakiet.


Do cen należy doliczyć ewentualne koszty (dojazd, wynajem sali, siłowni, basenu itp.). W przypadku treningów w domu klienta, zapewniam cały niezbędny sprzęt do przeprowadzenia profesjonalnego treningu. 

Trening on-line (60 min)

Trening bez wychodzenia z domu podczas którego wspólnie wykonujemy zestawy ćwiczeń dopasowane do Twoich możliwości i celów. 

  • pakiet 4 treningów – 560zł (4 x 140zł)  – minimum 1 trening w tygodniu
  • pakiet 8 treningów – 880zł (8 x 110zł)  – minimum 2 treningi w tygodniu
  • stała współpraca (po minimum 3 miesiącach wspólnej pracy) 90zł trening

Płatność z góry za cały pakiet.


Do przeprowadzenia treningu potrzebna jest kamera  i mikrofon. 

Konsultacja (45 min)

Spotkanie twarzą w twarz, audio lub wideo konferencja dotycząca konsultacji planów treningowych, pomocy w doborze zestawów ćwiczeń do pracy we własnym zakresie, diagnostyka aparatu ruchu, pomocy w doborze aktywności fizycznej dostosowanej do potrzeb i stylu życia konkretnej osoby

  • konsultacja – 70zł

     


Umów się na rozmowę, możemy spotkać się w dowolnym miejscu na terenie Bielska, Cieszyna, Ustronia i reszty Podbeskidzia.

Do przeprowadzenia konsultacji online potrzebny jest mikrofon (ewentualnie kamera). 

Napisz, zadzwoń

Pierwszy trening jest niezwykle ważny, dlatego z przyjemnością odpowiem na każde Twoje pytanie.

Marcin Koszczyński | Trener personalny Ustroń
marcin.koszczynski@gmail.com
669 700 241

Gdzie odbywają się treningi?

Indywidualne treningi prowadzę na terenie całego Podbeskidzia (Ustroń, Wisła, Cieszyn, Skoczów i Bielsko-Biała). Bardzo często dojeżdżam do miejsca zamieszkania mojego podopiecznego. Treningi mogą odbywać się w domu, na sali treningowej, w pracy lub na świeżym powietrzu. Miejsce treningu ustalam wspólnie z podopiecznym w zależności od potrzeb.

Warsztaty specjalistyczne i szkolenia dla firm organizuję w zależności od potrzeb na terenie całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Poznania, Warszawy i Katowic. Zapraszam do kontaktu w sprawie ustalenia charakteru szkolenia tudzież warsztatów i zsynchronizowania kalendarzy.

Nie zwlekaj. Zadzwoń.